Informace k návratu dětí do škol

Vloženo: 9.4.2021 | Autor: Petra Joslová | Zobrazeno: 131x

zasílám informace k návratu dětí do škol.

V týdnu od 12. 4. – 16. 4. 2021 budou prezenční výuce přítomni žáci 1.A a 2.A.

V týdnu od 19. 4. – 23. 4. 2021 budou prezenční výuce přítomni žáci 3.A, 4.A, 5.A.

Na základě pokynů MŠMT musí být žáci přítomní ve škole testováni. Antigenní testování budeme provádět 2x týdně tj. v pondělí a ve čtvrtek. Testování se bude provádět bezprostředně po příchodu do školy. Jedná se o neinvazivní testy (LEPU RAPID), které naše škola již obdržela. Testování probíhá tzv. samoodběrem, u kterého není nutná asistence zdravotnického personálu.  Po jeho absolvování s negativním výsledkem se žák účastní výuky za dodržení povinnosti nosit chirurgické roušky či respirátory třídy FFP2 po celou dobu pobytu ve škole. Pokud se dítě a žák nedostaví v určený termín na testování, například z důvodu návštěvy lékaře, bude otestováno v náhradním termínu ihned po příchodu do školy. V případě pozitivního výsledku testu se žák nesmí výuky účastnit a budou kontaktováni zákonní zástupci, aby si dítě ze školy ihned vyzvedli. První test bude prováděn v pondělí 12. 4. 2021.

Testování se neprovádí u osob, které doloží negativní výsledek RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-Cov-2 provedený na odběrovém místě, které nejsou starší 48 hod., a pokud tyto osoby nemají příznaky onemocnění COVID-19.

Testování se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření MZ upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí osoba prokazatelně doložit (potvrzení od lékaře, zpráva z laboratoře v listinné nebo elektronické podobě, atp.).

V případě výskytu pozitivního výsledku AG testu u žáka při pondělním testování  a negativního testu u všech ostatních, pozitivní žák odchází ze školy a musí podstoupit PCR test. Jeho třída pokračuje ve výuce.

V případě výskytu pozitivního výsledku AG testu u žáka při čtvrtečním testování  a negativního testu u všech ostatních, pozitivní žák odchází ze školy a musí podstoupit PCR test. Jeho třída odchází také domů a čeká na výsledek PCR testu pozitivně testovaného žáka. V případě pozitivního výsledku PCR testu zůstává žák v izolaci a celé třídě je nařízena karanténa. V případě negativního výsledku PCR testu se celá třída vrací do školy.

Pokud je výsledek nečitelný/chybný, musí se vykonat nový test.

Vstup třetích osob (mimo žáky a zaměstnance) do prostor školy je možný jen v nezbytně nutných případech. Týká se to i situace, kdy budou chtít zákonní zástupci žáků dozírat na testování svého dítěte. Testování pak bude probíhat ve vyhrazené místnosti a za dodržení přísných hygienických opatření. Jak testování probíhá? Podívejte se na video:

Školní jídelna je v provozu, stravovat se v ní mohou pouze žáci v prezenční výuce, kteří budou automaticky přihlášeni. Nebudete-li mít o stravování svého dítěte zájem, odhlaste ho prosím ze stravování u vedoucí školní jídelny. Odběr obědů do jídlonosičů pro žáky v týdnu vyhrazeném pro distanční vzdělávání je možný po přihlášení u vedoucí ŠJ (jinak proběhne odhlášení opět automaticky).

Školní družina je v provozu každý den pro prezenčně vzdělávané žáky od 6,30 do 15,45 hodin.

Rozvrh tříd pro prezenční výuku Vám zašlou třídní učitelé. Výuka bude končit v 11,45 hod., poté žáci postupně odchází na oběd do školní jídelny. Odpolední vyučování není.