Stravné pro školní rok 2018/2019 + částky k platbám
13.8.2018

V níže uvedném odkazu naleznete částky za stravné pro školní rok 2018/2019 a částky k platbám

/upload/files/dokumenty-skoly/STRAVN-koln-rok-2018-2019.pdf (Velikost: 397.05 kB)

Volná místa pro děti v MŠ
2.7.2018

naše mateřská škola nabízí stále volná místa předškolního vzdělávání pro Vaše děti. V naší mateřské škole jsou tři třídy. Děti jsou rozděleny do tříd homogenně (podle věku) tak, aby kvalita vzdělávání byla vždy adekvátní věkové skupině dětí.

Interiéry mateřské školy byly zrekonstruovány a exteriéry ještě procházejí rekonstrukcí, která by měla skončit v srpnu tohoto roku.

V mateřské škole vzdělávají děti kvalifikovaní pedagogičtí pracovníci, s malými dětmi pomáhá chůva.

Děti přijímáme od 2 let věku.

Případné dotazy a informace Vám rádi sdělíme osobně v srpnu či po telefonu.

Hezké léto.

Markéta Neumanová - zástupkyně pro MŠ

/upload/files/dokumenty-skoly/INFORMACE_PRO_ZAKONNE_ZASTUPCE_Final.doc (Velikost: 53.25 kB)

Vloženo: 10.8.2015 | Autor: nachazelova| Zobrazeno: 3414x |

Současná budova žandovské školy pochází z roku 1838. Několika stavebními úpravami a přístavbou sloužila místní německé většině až do roku 1945. Po osvobození, kdy do pohraničí začali proudit osídlenci, začala budova ponejprv ve své historii znít češtinou a slovenštinou.

O začátek provozu tentokrát již české školy se zasloužili manželé František a Anna Hemerkovi. Od roku 1955 byla budova školy v Žandově součástí hornopolické základní devítileté školy. Po dokončení generální opravy budovy roku 1965 zde do roku 1977 současně sídlila zvláštní škola, která pak byla přemístěna do Valteřic. Roku 1988 byla u školy vystavena za pomoci rodičovské veřejnosti kotelna, zrušilo se lokální vytápění tříd a bylo zavedeno ústřední topení. V roce 1990 vznikla odtržením Horní Police od tehdejší spádové obce Žandov samostatná ZŠ poskytující vzdělávání jen dětem 1. stupně ZŠ. Původně nově postavená budova na kopci mezi obcemi, která sloužila všem dětem z okolí, byla registrována v katastru Horní Police. Tím větší Žandov o školu přišel, takže místní zastupitelé založili školu vlastní. Na sklonku roku 2002 bylo rozhodnuto o spojení základní a mateřské školy v jeden subjekt, který je od roku 2003 příspěvkovou organizací.