Sovičky 2019 - 2020

Vloženo: 17.2.2020 | Autor: Ludmila Barvínková | Zobrazeno: 153x
V předešlých týdnech jsme se s dětmi ze třídy Soviček rozhodly vycestovat do celého světa. Navštívili jsme různé kontinenty Spojené státy americké, Grónsko, Mexiko, Čína, Austrálie. Z každého tohoto zákoutí země jsme se dozvěděli nejzákladnější informace, název hlavního města, vlajku, tradiční pokrmy, tradiční oděvy, zvířata žijící na těchto kontinentech atd.

Vloženo: 16.3.2020 | Autor: Ludmila Barvínková | Zobrazeno: 166x
Barevný týden a příprava do školy, tak jsme to měli tento týden u Soviček. Procvičovali jsme zrakové vnímání, roční období, kreslili jsme postavy a trénovali vyjadřování celou větou, paměť a orientaci.

Vloženo: 1.1.2020 | Autor: Ludmila Barvínková | Zobrazeno: 165x
Jako každý rok, zahájily i letos děti z mateřské školy Žandov plavecký výcvik, ve sport-areálu v České Lípě. Děti jsou rozděleny dle věku a plavecké zdatnosti. Prvních pár lekcí máme již za sebou a každá výuka je velmi pestrá, naučná a vždy se během lekce najde chvíle, kdy si děti mohou užít vodních hrátek nejen při nácviku základních prvků plavání, ale je jim dán prostor i ke hrátkám, soutěžím a mohou využít všechny vodních atrakce, které bazén provozuje. Věříme, že pro trenéry výcviku je odměnou to, jak se naše děti na každou lekci velmi těší, neboť přístup učitelů je milý, přátelský a vždy povzbudivý.

Vloženo: 20.11.2019 | Autor: Ludmila Barvínková | Zobrazeno: 169x
V listopadu zavítali předškoláci do místní knihovny v Žandově, seznámili se nejen s paní knihovnicí Fuitovou, ale i s celým systémem půjčování knížek. Dále jsme shlédli čertovskou pohádku, ve které si některé děti mohly i zahrát. Vyrobili jsme si Mikuláše, čerta a anděla, pekli jsme, cvičili, vzdělávali se a měli jsme možnost sáhnout si na obrovského hada. Listopad nám utekl jako voda.

Pár krásných momentů z Halloweenu v mateřské škole, děkujeme za přízeň a podporu všech rodičů.

Vloženo: 19.9.2019 | Autor: Ludmila Barvínková | Zobrazeno: 197x
Záříjové počasí, bylo prozářené nejen sluníčkem, ale přineslo i plno vzdělávacích aktivit a činností našim dětem. Tvořili jsme z přírodnin, užívali si krásného počasí při venkovních hrách, zažili týden v pohádce, poznávali lesní zvířátka a nejednou jsme navštívili naši tělocvičnu kde jsme sportovali.