Týden zdraví 1. A

Vloženo: 9.6.2016 | Autor: Renata Vítů | Zobrazeno: 1912x

Ve dnech 30. 5 – 3. 6. proběhl na naší škole ve všech třídách „Týden zdraví“. Trochu jsme si všichni odpočinuli od namáhavého učení a věnovali se sportování, přírodě a svému zdraví. V pondělí jsme vyrazili společně s druháčky na přírodovědnou vycházku. Po cestě jsme sbírali rostliny, které jsme po příchodu do školy dali lisovat a založíme si herbář. Den dětí jsme oslavili sportováním na zahradě, zašli jsme si na zmrzlinu do místní cukrárny a ve čtvrtek jsme se naučili, jak poskytnout první pomoc při drobných úrazech a jak ošetřit třeba puchýře, oděrky či větší odřeniny. V průběhu celého týdne jsme měli možnost ochutnávat rozmanité druhy ovoce a zeleniny od firmy Laktea. Abychom úplně nezaháleli s učením, procvičili jsme si matematiku, čtení a psaní při skupinové práci na téma „Nakupování“. Po celý týden jsme také pečlivě nacvičovali program na školní vystoupení pro rodiče. Z důvodu špatného počasí se nám bohužel nevydařil LEHKOATLETICKÝ ČTYŘBOJ, ale dočkáme se ho za čtrnáct dní. A to už určitě bude hezky.