Sovičky 2018 - 2019

Vloženo: 13.3.2019 | Autor: Markéta Neumanová | Zobrazeno: 708x
Včera jsme prožili úžasné dopoledne u hasičů v Žandově. Na pozvání p. Kubáta jsme navštívili v dopoledních hodinách místní hasičskou zbrojnici. Mohli jsme si prohlédnout hasičské auto, paní učitelky se oblékly do hasičského oblečení a vyzkoušely si být na přenosném lehátku. Děti si také mohly vyzkoušet helmu a prohlídnout si auto uvnitř. Moc se nám u Vás líbilo a těšíme se na další návštěvu. Děkujeme p. Kubátovi a pí. Kubátové, pí. Bendové a p. Novákovi.

Vloženo: 25.2.2019 | Autor: Markéta Neumanová | Zobrazeno: 837x
Od tohoto týdne až do konce března se budeme věnovat různým profesím. Tento týden se z nás stali kuchaři a pekaři. Dnes jsme pekli Pizzu jen jako, zítra už budeme péct doopravdy.

Vloženo: 20.2.2019 | Autor: Markéta Neumanová | Zobrazeno: 854x
Dnes jsme si užili den plný zábavy. Děkujeme rodičům Alexe, Lucinky, Natálky, Míši H. a Laury za pohoštění a p. Maturovi za skvělou dětskou diskotéku.

Vloženo: 17.2.2019 | Autor: Markéta Neumanová | Zobrazeno: 365x
Vesmír, toto téma miluje snad každé dítě. Vždy si užijme mnoho legrace, pustíme svou fantazii a můžeme tvořit, hrát si a dělat skoro všechno, protože nikdo z nás vlastně neví, co se ve vesmíru opravdu děje.

Vloženo: 7.2.2019 | Autor: Markéta Neumanová | Zobrazeno: 769x
Dnes nás čekalo velké dobrodružství, 1. lekce plavání v plaveckém bazénu Česká Lípa. Užili jsme si krásné dopoledne, plné nových zážitků a už se všichni těšíme na další. Plavání má pro děti velký zdravotní význam. Posiluje svalstvo celého těla, působí na jeho správné držení, posiluje dýchací svalstvo a zvyšuje funkčnost srdečně cévního systému. Děti díky hravým a kolektivním činnostem překonávají strach z vody, tím se otužují a zvyšují přirozenou obranyschopnost těla.

Vloženo: 5.2.2019 | Autor: Markéta Neumanová | Zobrazeno: 404x
Tak jsme se dočkali a sníh nám napadl a vydržel. Sněhové dobrodružství mohlo začít a my jsme se koulovali, klouzali se a stavěli sněhuláky. Doufejme, že i v dalších dnech si tu pravou zimu budeme moci užívat plnými doušky.

Vloženo: 3.2.2019 | Autor: Markéta Neumanová | Zobrazeno: 396x
Protože už jsme prozkoumali jak se žije zvířátkům na podzim, čekalo nás objevování života v zimně. Hráli jsme si pohádky, procházeli zasněženým lesem, malovali a lepili. Naučili jsme se kde se zvířátka v zimně schovávají, co jedí, jaké dělají stopy ve sněhu.

Notice: Trying to get property of non-object in /var/www/clients/client0/web2/web/core/classes/Photo.php on line 166

Notice: Trying to get property of non-object in /var/www/clients/client0/web2/web/core/classes/Photo.php on line 111

Interaktivní výuka v Sovičkách
Vloženo: 3.2.2019 | Autor: Markéta Neumanová | Zobrazeno: 348x
Naše školka se může pochlubit již druhou interaktivní tabulí. Tabule je magnetická, můžeme na ní malovat a rozvíjet grafomotoriku, ale také ji využívat společně s interaktivními programy Školka hrou. Dětem udělala ohromnou radost a obohatila naše možnosti ve vzdělávání.

Vloženo: 3.2.2019 | Autor: Markéta Neumanová | Zobrazeno: 429x
Novinkou ve třídě Soviček je cvičení jógy. Pomáhá nám zklidnit se, poslouchat, v koordinaci pohybu atd..

Vloženo: 3.1.2019 | Autor: Markéta Neumanová | Zobrazeno: 388x
Když se učíme nové písničky nebo básničky, vždy si učení zpestříme další aktivitou, aby pro nás nebylo učení nudné. Malování písniček - zvířátek z nich nás moc baví. Vždy si pak užijeme s písničkou nečekaná překvapení. Každé zvířátko je jiné a o každém zvířátku vypráví jeho autor jedinečný příběh.