5. A 2018 - 2019

Vloženo: 30.6.2019 | Autor: Jiřina Šostková | Zobrazeno: 325x

Vloženo: 30.6.2019 | Autor: Jiřina Šostková | Zobrazeno: 328x
Páťáci se rozloučili netradičně.

Vloženo: 23.6.2019 | Autor: Jiřina Šostková | Zobrazeno: 279x

Vloženo: 23.6.2019 | Autor: Jiřina Šostková | Zobrazeno: 284x

Vloženo: 23.6.2019 | Autor: Jiřina Šostková | Zobrazeno: 289x
Na 10. května už byli všichni páťáci velmi natěšení. Měli již zabalené kufry a odpoledne vyráželi na třídenní pobyt do Sloupu v Čechách. Ubytovaní byli v chatách rekreačního střediska Oáza. Nejdříve si museli připravit postele - povléknout a ustlat. Pro některé to byl docela oříšek, protože to dělali poprvé v životě, ještě že byli po ruce dospělí, kteří pomohli. Večer jsme si opekli buřtíky a seděli u ohně. V sobotu jsme měli nabitý program - u sklárny AJETO jsme nechali auta a pěšky došli za Lindavu. Dlouhým tunelem jsme prošli až k Pekelným dolům, kde jsme si dali něco dobrého. Pak jsme se šli podívat, kde se točila pohádka s Čerty nejsou žerty. Cesta tunelem se dětem líbila, tak si ji prošly ještě jednou. Těšili jsme se na oběd do restaurace v AJETU, kde jsme se ohřáli a podívali se, jak se fouká sklo. Venku u jezírka jsme pozorovali nutrie, které se nás vůbec nebály, vyřádili se na houpačkách a hlavně na lanovce. K večeři jsme si objednali, u paní vedoucí, palačinky. Večer bylo chladno, tak jsme hráli různé hry ve společenské místnosti. V neděli dopoledne pršelo, ale nám to vůbec nevadilo. Uklidili jsme pokoje a šli zase hrát hry. Po obědě jsme naskákali do aut a cestou do lesního divadla se ještě zastavili na zmrzlinu. V divadle jsme se, sice neradi, rozloučili a jeli se domů vyspat, abychom byli připravení na další pracovní týden. Chtěla bych touto cestou poděkovat rodičům, kteří byli ochotní věnovat svůj čas, trpělivost a ochotu vzít na sebe zodpovědnost i za ostatní děti a v neposlední řadě i peníze, aby se náš výlet mohl uskutečnit. Děkuji paní Bažantové, Janďourkové, Koukalové, Tomsové a Žiakové a panu Valtovi, za sponzorský dar děkujeme paní Koukalové a Podrabské. Myslím si, že mohu mluvit za všechny zúčastněné, že se výlet velmi vydařil a spokojené nebyly jen děti, ale i my dospělí jsme si to moc užili. Bylo to krásné rozloučení s pátou třídou. Přeji vám všem krásné prázdniny a dovolenou, dětem v nových školách hodně úspěchů a bezva kamarády, jaké měly dosud.

Vloženo: 20.6.2019 | Autor: Petra Joslová | Zobrazeno: 720x

Vloženo: 20.6.2019 | Autor: Jiřina Šostková | Zobrazeno: 357x

Vloženo: 18.6.2019 | Autor: Jiřina Šostková | Zobrazeno: 276x
V rámci prevence děti absolvovaly besedu s lektorkou z organizace Maják na téma ,,Kybersvět". Lektorka dětem vysvětlila pojmy jako např. kybersvět, kyberšikana, sociální sítě, komunikace s cizím člověkem na sociálních sítích. Poradila, jak se v takových situacích chovat a s kým ji řešit. Lektorka byla s dětmi spokojená. všimla si, že se ve třídě netvoří stejné skupiny kamarádů. potvrdila to, co vím již dlouho. I když dochází k drobným potyčkám ve třídě, jsou děti schopné spolupracovat a komunikovat a to jsem moc ráda.

Vloženo: 18.6.2019 | Autor: Jiřina Šostková | Zobrazeno: 320x
I z naší třídy se našlo několik šikovných dětí, které přinesly své výrobky do soutěže. Děkuji všem.

Vloženo: 18.6.2019 | Autor: Jiřina Šostková | Zobrazeno: 308x
Již čtvrtým rokem se naše třída stará o africké šneky. Na začátku jsme měli tři malé šnečky o velikosti 0,5 cm. Nyní dorostli do velikosti asi 9 cm. Během čtyřech let se nám vylíhlo asi 25 dalších malých šneků. Abychom je uživili, pomáhají nám i paní kuchařky, které nám dávají pro šneky slupky z okurek, mrkve nebo odkrojky ze salátu a zelí. Děkujeme.