4. A 2017 - 2018

Vloženo: 11.6.2018 | Autor: Jiřina Šostková | Zobrazeno: 1041x
IV. třída se vydala na výlet do Sloupu v Čechách na Skalní hrad. Líbil se nám hlavně výhled do celého okolí. Po prohlídce hradu jsme se šli trochu ochladit zmrzlinou. V lese jsme se nasvačili a krátkou naučnou stezkou došli k místu, kde jsme se mohli trochu osvěžit. Bylo vedro, proto jsme si sundali boty a chystali se ochladit nohy v potoce. Za chvíli jsme byli skoro celí mokří. Bylo to moc fajn. Cestou do lesního divadla jsme se usušili. Lesní divadlo byla príma tečka za naším výletem. Na jevišti jsme si zazpívali, zatancovali a zacvičili.

Vloženo: 30.5.2018 | Autor: Jiřina Šostková | Zobrazeno: 1088x
V pátek 25. 5. mě čekalo ve třídě veliké překvapení. Čekala mě krásně vyzdobená třída, pomalovaná tabule, příjemná hudba, spousta gratulantů a usměvaví žáci. Každý měl připravený kelímek a slečny se ujaly rozlévání dětského šampusu. Po společném přípitku jsme se vydali na zmrzlinu. Chtěla bych touto cestou poděkovat všem ,,svým dětem" za krásná přání, dárky a dobroty, které jim pomohly připravit maminky. Děkuji moc.

Vloženo: 30.5.2018 | Autor: Jiřina Šostková | Zobrazeno: 1068x
V pátek 18. 5. Nám pan Kaletus domluvil zajímavou přednášku o našich nejrozšířenějších dravcích. V devět hodin přijela paní Dana Jankovská a přivezla několik dřevěných beden, ze kterých se ozývaly různé ptačí zvuky. Všichni se těšili, až se bedny otevřou a vydají svá tajemství. Jako prvního jsme přivítali raroha, pak puštíka, sovu pálenou a výra. O každém nám paní Jankovská řekla něco zajímavého a odpověděla na spoustu našich dotazů. Jako poslední se mělo představit káně. Asistentka paní Dany – Eliška ho přinesla na velké kožené rukavici. Mělo nám předvést, jak dokáže letět za potravou. Jenže se mu zalíbil nedaleký liliovník tulipánovitý a usadil se na něm. Všichni jsme se obávali, zda se ještě vrátí, ale Eliška ho dokázala přivolat zpět. Pak už bylo poslušné. Přelétalo nad našimi hlavami. Asi jsme se trochu báli, aby se nám nezamotal do vlasů, ale vše dobře dopadlo. Dokonce jsme slyšeli i šustění jeho křídel. Protože jsme byli rozděleni na dvě skupiny, vyplnil pan Kaletus čas přednáškou pro 1. a 2. třídu o bezpečnosti dětí na kole a povinnou výbavu jízdního kola. Hlavně všem připomněl, že děti do 18 let mají helmu povinně nosit. Chtěla bych touto cestou poděkovat paní Jankovské a panu Kaletusovi za jejich čas a zajímavé přednášky.

Vloženo: 26.4.2018 | Autor: Jiřina Šostková | Zobrazeno: 1077x

Vloženo: 29.3.2018 | Autor: Jiřina Šostková | Zobrazeno: 1083x
V pátek 23. března byli čtvrťáci na dopravním hřišti v České Lípě. Značky a předpisy děti docela uměly, ale v křižovatkách měly trochu zmatek. Dostali jsme bezvadnou pomůcku, abychom mohly křižovatky natrénovat. Závěrečný test zvládla více než polovina dětí. Příště už budou děti skládat ,,řidičský průkaz" na kolo.

Vloženo: 29.3.2018 | Autor: Jiřina Šostková | Zobrazeno: 1626x
Zelená středa byla i dnem vyhodnocení školní soutěže o velikonoční vajíčko nebo dekoraci. Z naší třídy se zúčastnilo 9 žáků. Všem moc děkuji, že věnovali svůj čas a úsilí, aby reprezentovali naši třídu. Mezi třemi nejlepšími byla Verunka Nesnídalová a Adélka Koukalová. Přeji všem hezké jarní svátky.

Vloženo: 16.2.2018 | Autor: Jiřina Šostková | Zobrazeno: 1772x
V letošním roce jsme si moc sněhu neužili, proto jsme využívali každé příležitosti. Největší sněhulák byl větší než my. Také nám dalo spoustu práce, než jsme mu hlavu nasadili. Zahradu nám hlídal skoro celý týden.

Vloženo: 23.12.2017 | Autor: Jiřina Šostková | Zobrazeno: 1230x
V sobotu 16. 12. 2017 předvedly děti své malé představení v kostele, na které se připravovaly skoro dva měsíce. Poctivě nacvičovaly, vyráběly kulisy, malovaly loutky a vyráběly lucerny.

Vloženo: 23.12.2017 | Autor: Jiřina Šostková | Zobrazeno: 1257x
Společnými silami jsme si vyrobili velký vánoční strom na zeď. V lese jsme si nasbírali větve a děvčata je pak svázala podle velikosti. Chlapci udělali podklad, na který každý obtiskl svoji ruku. Strom je ozdobený vločkami z papíru.

Vloženo: 23.12.2017 | Autor: Jiřina Šostková | Zobrazeno: 1222x
Přišel nejočekávanější den všech dětí - Vánoce. Ozdobili jsme si stromeček, který nám i se světýlky věnovala maminka Filipa Sehnoutka - moc děkujeme. Poslední den ve škole jsme věnovali výrobě přáníček, zpívání koled, ochutnávání cukroví a rozdávání dárků. Moc se mi líbily dárky, které děti dostaly, byly nápadité a pečlivě vybrané. Chtěla bych poděkovat i za dárky pro mě a paní učitelku Špindlerovou. Přeji klidné a pohodové vánoční svátky dětem i vám - rodičům a do roku 2018 hodně zdraví, štěstí a trpělivosti. Zároveň děkuji i za pochopení a spolupráci.