Koťátka 2017 - 2018

Vloženo: 22.8.2018 | Autor: Ludmila Barvínková | Zobrazeno: 978x

Vloženo: 1.7.2018 | Autor: Ludmila Barvínková | Zobrazeno: 1062x
První červnový den jsme si spolu s dětmi užili oslavou Mezinárodního dne dětí. Na děti čekalo pár sportovních činností a za přispění rodičů si děti pochutnaly i na spoustě dobrot. Tento den se velmi vydařil a my si ho všichni maximálně užili.

Vloženo: 22.5.2018 | Autor: Ludmila Barvínková | Zobrazeno: 1151x
Na letošní školní výlet, jsme se vydali do Doks. Cesta byla příjemná a netrvala dlouho, děti ji zvládly v pohodě. Po příjezdu jsme se občerstvili svačinkami z domova a vyrazili mezi zvířátka. V parku nás přivítala pí. Berousková, která společně s manželem o jejich malou zoo pečuje. Zvířátka odpočívala ve svých výbězích a my jsme si je tak mohli prohlédnout. Zpestřením bylo focení s malým lvíčetem. Ledová tříšť a popcorn nemohl chybět, výlet jsme si užili na 100%.

Vloženo: 12.5.2018 | Autor: Ludmila Barvínková | Zobrazeno: 1117x
Poslední dva týdny jsme se v naší nové třídě, věnovali především tématu "Den maminek". Povídali jsme si o tom, jaká ta naše maminka je, co má a naopak nemá ráda, co jí rozesměje a proč a za co, se občas zlobí. Děti se překvapivě shodly na tom, že rozlobená je maminka nejčastěji, když je v dětském pokojíčku nepořádek a nebo když ji zlobíme. Přišli jsme na to, že šťastná a veselá je když ji dáváme pusinky, objímáme ji, říkáme jí něco veselého, nebo když dostane dárek. Proto jsem se pokusili i my o nějaké malé překvapení a během 14 dnů jsme pekli perníčky, zdobili je podle vlastní fantazie (samozřejmě jsme i ochutnali), trénovali jsme stříhání při výrobě přáníček a zahráli jsme si na klenotníky, když jsme vyrobili přívěšek na krk pro naše maminky.

Vloženo: 23.4.2018 | Autor: Ludmila Barvínková | Zobrazeno: 1243x
Minulý týden se koťátka učily o užitku vody, o jeho prospěšnosti pro život na naší planetě Zemi. Skládali puzzle s vodním motivem na čas, dále pak soutěžili děvčata proti klukům v nasbírání předmětů modré barvy, celý týden pozorovali experiment s koloběhem vody, vytvářeli si s pomocí nůžek moře a trénovali s "Klokanovým kufrem" orientaci v čase a prostoru. Naučili jsme se novou písničku Rozpustilý mrak a básničku Kdo to ví, mi odpoví....

Vloženo: 10.4.2018 | Autor: Ludmila Barvínková | Zobrazeno: 1190x
Minulý týden, byl pro děti z naší třídy plný her a zábavy. Plnili jsme úkoly a získávali za ně jarní kouzelné klíče. Zelený klíč za sportovní klání ,který nám odemyká půdu a budí všechny rostliny. Modrý kouzelný klíč za tanec ve skupině a ve dvojicích, ten má pro změnu tu moc, odemykat všechny studánky a řeky. A jako poslední jsme získali žlutý (zlatý) klíč , kterým odemykáme slunečné počasí a zasloužili jsme si ho při společné výrobě "jarní duhy".

Vloženo: 9.4.2018 | Autor: Vladimíra Franzová | Zobrazeno: 1179x

Vloženo: 9.4.2018 | Autor: Vladimíra Franzová | Zobrazeno: 1197x

Vloženo: 23.3.2018 | Autor: Ludmila Barvínková | Zobrazeno: 1338x
Tento týden byla Koťátka velmi pracovitá. Zopakovali si geometrické tvary a procvičili barvy, pracovali s nůžkami a vyrobili si velikonoční kuřátko a beránky. Na závěr týdne si děti zaseli osení. Nyní je čeká starost o jejich rostlinky, které mohou denně sledovat jak rostou.

Vloženo: 8.3.2018 | Autor: Ludmila Barvínková | Zobrazeno: 1347x
V naší mateřské škole, máme k dispozici metodickou pomůcku "Klokanův kufr", je to soubor didaktických pomůcek, které naučí dítě vše, co potřebuje umět před nástupem do školy. Díky svému komplexnímu pojetí pomáhá diagnostikovat, co dítě skutečně umí a zvládá, odhaluje jeho silné stránky, které posiluje a identifikuje případné slabé stránky, s nimiž dále pracuje a nachází řešení. Dnes jsme využili šuplíku pro rozvoj zrakového vnímání a paměť.