Pekelný týden
2.12.2016

Tento týden je ve znamení čertů, mikulášů a andělů. Naše ŠJ si pro vás připravila jídelníček sestavený ve spolupráci s peklem a nebem. Můžete ochutnat dobroty, které si chystají pekelníci, ale i pokrmy andělů a Mikuláše. Od koho jsme recepty získali se dozvíte v níže uvedeném odkazu:

/upload/files/dokumenty-skoly/Pekeln-tden.pdf (Velikost: 472.41 kB)

Předvánoční odpoledne v ZŠ
1.12.2016

Adventní čas - jeho zvyky, tradice a také typické pokrmy v tomto krásném čase
28.11.2016

Nedělí 27.listopadu nám začal adventní čas.  Jaké jsou tradice a také co si ve většině českých domácností chystáme za dobroty se můžete dočíst v níže uvedeném odkazu

/upload/files/dokumenty-skoly/Adventn-obdob.pdf (Velikost: 395.34 kB)

Úvodní slovo

Vloženo: 26.9.2015 | Autor: joslova| Zobrazeno: 21018x |
Milé děti, rodiče a hosté našich webových stánek, otevřeli jste stránky školy, která je charakteristická klidným, ale podnětným pracovním prostředím jak pro děti mateřské školy, tak pro žáky 1. stupně školy základní. Budovy školy se nacházejí v příjemném a tichém prostředí, i když takřka v centru Žandova.

Jsme školou rodinného typu, ve třídách pracuje malý počet žáků (průměrně 20 dětí ve třídě), což umožňuje individuální přístup ke každému dítěti a dostatek času i prostoru se věnovat žákům talentovaným a mimořádně nadaným, ale i dětem se speciálními poruchami učení.

V rámci školní družiny nabízíme dětem dostatek odpočinkových, sportovních a zábavných činností.

V mateřské škole pracují děti ve třech odděleních, rozdělení podle věku. Tím zajišťujeme dostatečnou přípravu dětí na vstup do školy, která je ještě posílena již tradiční Přípravkou pro předškoláky, kterou vedou učitelky ZŠ.

Školní jídelna zajišťuje stravování dětem MŠ a ZŠ, zaměstnancům školy a MěÚ, ale i cizím strávníkům. Nabízí jedno hlavní jídlo s polévkou, dětem MŠ dopolední přesnídávku a odpolední svačinu. Jsme jednou z mála školních jídelen, které připravují dopolední svačinu i pro děti základní školy.

Prioritou naší školy je také péče o zaměstnance. Motivační systém ohodnocení a aktivity posilující pozitivní atmosféru v kolektivu mají kladný vliv na práci pedagogických i provozních pracovníků.

Aby škola fungovala ke vší spokojenosti, musí se na vzájemné spolupráci dohodnout všichni účastníci - žáci, rodiče a pedagogové. Chápeme školu jako živý organismus a jako věc veřejnou - pomozte nám ji tvořit ke spokojenosti všech, jimž její osud a vývoj není lhostejný.